Чи замислювалися ви над тим, що нас оточують безліч скарбів? Старовинні предмети побуту, посуд, рушники, сорочки, світлини, пісні, рецепти, спогади, розповіді про традиції та обрядодії – все це наша історико-культурна спадщина. Збір даної інформації та історичних предметів дають знання про життя українців дорадянського і ранньорадянського час, що в цілому розширюють пізнання про наших пращурів. Наш обо’язок відшукувати, зберігати та оберігати історичні скарби. А от як же збірати скарби – розповіла Олена Мітюрина на вебінарі «У пошуках скарбів» 23 лютого 2021 року, що проводився в рамках проєкту «Інструменти розвитку місцевої активності в умовах кризи»*.
Вражаючі історії від перших вуст
Так склалося за традицією унікальні речі зазвичай зберігають літні люди, і мова не тільки про речі – чи не важливо отримати розповідь тієї чи іншої історичної події із перших вуст. Але при взаємодії з літніми людьми варто дотримуватися Моральногог кодексу скарбошукача:
Пошук історичних скарбів справа відповідальна, тому Олена радить діяти командою однодумців – аналіз історичних даних, комунікація, документація тощо потребують зусиль і командної роботи в інтерпретації зібраної інформації. Зібравшись на зустріч за унікальною історією до літньої людини варто добре підготуватися і дотримуватися плану дії, про який Олена зазначила наступне:
Ключовим етапом взаємодії є комунікація, що також вимагає підготовки і контролю мовлення на присутність слів, що можуть викликати супротив у літньої людини до розмови, наприклад, такі як – «Нам потрібно…», «У вас є?….», «Розкажіть про себе, який заклад ви представляєте», тощо.
Що ж далі робити із зібраними скарбами:
Отже, збір та збереження таких унікальних пам’яток формують уявлення розвитку суспільства та цінності скарбів як історичного надбання. Учасникам вебінару доволі сподобалася тема виступу, зокрема, її детальний виклад. Як зазначила Олена: «Ваш успіх визначатиме не кількість рушників, а кількість людей, що потягнуться за вами і максимальні відстані, що вам вдасться подолати».
*Матеріал підготовлений в рамках проєкту “Інструменти розвитку місцевої активності в умовах кризи” , що реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation a project of the German Marshall Fund
Відповідальність за інформацію, наведену у матеріалі, несуть автори.
You must be logged in to post a comment Login