11 вересня 2012 року під час круглого столу «Відповідальність банків і прозоре благодійництво фондів», організованого Фундацією імені князів-благодійників Острозьких було підписано «Меморандум про партнерство заради порятунку життя людей» між благодійними фондами, асоціацією платників податків, ЗМІ та банкірами. Ініціатором проекту «Банк добрих справ» виступив Сергій Мамедов – виконавчий директор Національної Асоціації Банків України, голова Правління «Укргазбанку».
У ході круглого столу було порушено надважливу для малозабезпечених сімей і держави проблему, якою є відкриття «псевдо благодійних» рахунків, з метою збору пожертв для порятунку життя чи здоров’я члена родини.
Так, на приклад: у м. Івано-Франківськ журналісти через свої публікації допомагали збирати до 300.000 Є (біля 3.000.000 грн) для родини, в якій негайної операції потребував хлопчик. Коли частина коштів було зібрано – виникло питання: чи підлягають оподаткуванню зібрані пожертви, що терміново збиралися і перераховувалися за кордон з рахунку одного із батьків? Чи виникають санкції за несплату чи несвоєчасну сплату податків з доходу фізичної особи , штрафи і пеня? На жаль, хлопчик помер. Але історія не завершилася. Бо згідно законодавства приватні рахунки не є благодійними. Публікації про збір пожертв на приватний рахунок у ЗМІ може вводити в оману громадян. До того ж надходження на приватні рахунки підлягають оподаткуванню. В разі ж якщо цього не стається – державна податкова система вимагає сплатити штрафи, суму заборгованого податку та пеню за кожен день простроченої оплати податку. Чи прийдуть тяжкі нагадування від ДПС до нещасної родини?
Чи може подібне статися з вашою родиною? Як діяти, якщо не дай Боже, нам буде потрібно зібрати допомогу від небайдужих?
Вихід з цієї важкої ситуації можуть підказати благодійні фонди, які за підтримки «Украгазбанку» невдовзі розпочнуть інформаційно-просвітницьку кампанію та допомагатимуть малозабезпеченим родинам 25 регіонів України зібрати благодійні пожертви від громад. Так, щоб дійсно допомогти і при цьому дотриматися чинного законодавства. Роботу в цьому плані вже розпочала Фундація імені князів-благодійників Острозьких, якій «Укргазбанк» доручив виконання проекту «Банк добрих справ».
Разом з цим, відповідальними мають почуватися і банківські установи, які часто не звертають увагу на причину, за якої люди змушені відкривати рахунки для збору пожертв. Про це дуже влучно заявив виконавчий директор Національної асоціації банків України, голова Правлінні «Укргазбанк» Сергій Мамедов: «Банки мають добре знати потреби людей, щоб надавати якісні індивідуальні послуги та здобути й утримувати довіру. Банківські установи часто підкреслюють, що вони застосовують індивідуальний підхід до кожного клієнта. Люди, котрі звертаються з проханням відкрити «благодійний рахунок» для збору пожертв на порятунок члена родини, напевне розповідають і про ситуацію і про обставини, котрі привели їх до банку. Однак, банківські працівники, не завжди цікавляться життям клієнта та причинами приходу, тому нерідко люди, що відкрили розрахунковий чи картковий рахунок, вірять у те, що цей рахунок є придатним для збору пожертв, є благодійним. Тоді, як банку нічого не коштує порадити звернутися потребуючим людям до благодійної організації, котра також може бути клієнтом банку, і яка може дійсно надавати більш кваліфіковану допомогу у зборі пожертв. Благодійництво має бути цивілізованим. Банки не можуть вводити в оману ні клієнтів, ні державну податкову службу, ні громаду, ні ЗМІ, які публікують рахунки, що їх рекламують автори оголошень. Саме тому «Украгазбанк» виступає з провести інструктажі для своїх працівників з усіх філій та відділень. І надає підтримку не менше 25 регіональним благодійним фондам у проведенні благодійних акцій, спрямованих на збір пожертв для порятунку життя і здоров’я малозабезпеченим родинам. Цю важливу справу «Укргазбанк» доручає фахівцям у галузі благодійництва».
You must be logged in to post a comment Login