Позитивні зміни, що відбулися у житті учасників “Школи громадської участі”* та громадах, які вони представляють свідчать про той соціальний ефект, який несе Школа. Зібравши лише невелику долю відгуків учасників, сподіваємося, що вони стануть прикладом для наслідування.
Ангеліна Лахтадир, Центр розвитку громад, м Боярка, Київської області відповідає на питання «Що дала Вам
«Школа громадської участі»?: “Після двох сесій я отримала колосальний досвід роботи з громадою. Про все почуте поділилася з членами громадської організації, був проведений семінар. Задоволена тим, що з нами працювали професіонали (Лев Абрамов, Руслан Краплич, Збігнев Меруньскі, Олена Хоткевич, Марія Петренко та інші). Велика подяка всім організаторам «Школи». Чітка й налагоджена робота, зручності, відповідальність.
Школа дала мені багато інформації. А вдома я сіла за підручники, брошури і зайнялась самонавчанням, бо Школа мені дала поштовх для цього. Я зрозуміла, що мені треба ще багато чому навчитись, але в мене є велике бажання
працювати спільно з громадою. У мене є і з’являється ще більше друзів-однодумців, з якими будемо півпрацювати.
Налагодилась тісна співпраця з міською владою. Вони нам довіряють і сподіваються, що ми зможемо активізувати громаду Боярки. Створено підрозділ комунального закладу «Будинок культури», який ми назвали «Центр громадської активності». Головним напрямком роботи Центру є: збільшення соціальної активності жителів м. Боярка; налагодження соціального партнерства між владою, бізнесом, НДО; втілення у життя громадських ініціатив. Тепер там працює соціолог (нам потрібно грамотно проводити дослідження), методист по написанню проектів та методист по роботі з громадськістю. Наша громадська організація і цей підрозділ – це вже команда, яка буде працювати на громаду та разом із громадою, владою, бізнесом. Спільно ми вже вималювали курс на 2013 рік – екологічний напрямок. Хочемо, щоб наше місто було чистим. Перший крок – вивчення громадської думки, проведення дослідження. Вже розроблена анкета. Це тільки початок. Буде багато новин. Про них – пізніше.
Ми стали впевненішими в своїх силах, тому знайомимось із людьми-професіоналами, фондами, вивчаємо всі конкурси, які проходять (ви нам у цьому дуже допомагаєте!), збираємо інформацію про міжнародні організації і т. д. А ще є великий стимул від друзів «Школи». Дивлюсь, що вони роблять і стараюсь не відставати! А вони всі такі молодці!”
* “Школа громадської участі” проводиться Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта.
Джерело: “НДО-Інформ” №1 (48), 2013
You must be logged in to post a comment Login