В Україні дуже гостро стоїть проблема збору коштів на невідкладну медичну допомогу для вирішення проблем зі здоров’ям. Держава не здатна забезпечити навіть мінімальну фінансову підтримку для термінових хірургічних операцій за кордоном, лікування й реабілітації хворих. Сім’ї у яких є важкохворі, переважно належать до малозабезпечених верств населення і не в змозі самостійно зібрати потрібну суму на операцію чи лікування.
Внаслідок непоінформованості більшості українців про правила й норми збору доброчинних коштів у них часто виникають правові конфлікти з податковими органами. Маловідомий факт: в Україні приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, оподатковуються в розмірі 15% або 17% залежно від зібраної суми. Люди втрачають шосту частину зібраних коштів і можуть зазнавати штрафів та санкцій з боку податкових органів.
Завдяки досвіду та кваліфікації громадська організація “Територія успіху” перемогла в конкурсі грантів “Врятуймо добру людину!” і стала партнером програми “Банк добрих справ”. Відтепер у Кіровоградській області є місце, куди може звернутися по допомогу кожен, хто потребує матеріальної і моральної підтримки.
Вся доброчинна діяльність фондів в рамках програми прозора і зрозуміла. Для цього розроблено спеціальну платформу http://bankdobryhsprav.com.ua/, яка об’єднує всі фонди і дозволяє переглядати всі реалізовані та поточні проекти в будь-якому регіоні України. Кожен охочий може допомогти добрій справі як матеріально, так і нематеріально, в реальному часі відстежити перебіг збору грошей.
На запитання “Що робити тим людям, які вже мають такі приватні карткові рахунки і самостійно збирають кошти на лікування?” відповідає Руслан Краплич, експерт із розвитку благодійності, член ради директорів Фундації ім. князів-благодійників Острозьких: “Їм потрібно негайно звертатися у фонд, який прийме від них усі необхідні документи, заведе субрахунок. Усі кошти будуть акумулюватися на рахунках Укргазбанку. Укргазбанк буде допомагати так само у фіскальній діяльності фондів. Що ж таке субрахунок? Насправді кошти накопичуються на одному рахунку. Але бухгалтерія фонду заводить на кожну особу окрему стрічку, де обліковуються кошти саме на цю людину. Всі скарбнички, які стоять можуть стояти і далі, тільки на них вивішуються плакати фонду, опечатуються фондом і гроші вже приймає комісія. Вилучення проводитиме представник фонду із відповідними документами – дорученням або посвідченням. Скарбничка відкривається працівниками установи, в якій вона розміщена. Гроші підраховуються, складається відповідний акт, один примірник якого залишається на місці розташування скарбнички, другий забирає представник фонду.І в цей же день гроші мають передати в банк”.
Контакти Фондів у регіонах можна знайти на сайті “Банку добрих справ”.
You must be logged in to post a comment Login