Леонід Жовтило, керівник громадської організації «Фонд розвитку ініціативи громади». Досвід роботи в громадському секторі – 10 років. Випускник «Школи громадської участі – 1».
Перші кроки своєї громадської роботи, перші успіхи я пов’язую із такою подією, як створення «Центру місцевої активності» на базі нашої районної бібліотеки. Перше, що я зробив після того, як взяв участь у «Школі громадської участі – 1» (ІСКМ) – прийшов до нашої бібліотеки і сказав – «Люди добрі, давайте працювати по-іншому! У нас є нові інструменти, які ми повинні хоча б спробувати використовувати!» Що раніше відбувалося в бібліотеці? Виставки, читання – все, що сьогодні, практично нікому не потрібне і не цікаве, і не дає ефективних результатів. Для таких висновків потрібна чесність, а для якісних змін – бажання. Я запропонував – давайте ми змінимо формат діяльності, команда бібліотеки погодилася. Перше, що ми зробили – разом написали проект в програму «Бібліоміст». Наш проект підтримали і районна бібліотека отримала 19 комп’ютерів, сучасні меблі. За районні кошти, скажу відверто, ми цього зробити в такий непростий час, не змогли б. Потім в цій же бібліотеці створили й «Вищу народну школу». Сьогодні і бібліотека, і школа самостійно працюють, пропонують, реалізують свої ідеї – від проектів до екскурсійних турів для своїх учасників.
Також був невеличкий проект «Перший крок до успіху». Ми зробили консультаційно-правовий пункт, встановили там, де люди могли б отримати юридичні безкоштовні консультації. Команда проекту долучила до його реалізації партнерів, ми навчилися це робити, в результаті – мали безкоштовний Інтернет цілий рік.
Ось дивіться, – зробили один проект, другий проект, третій…десятий. Активність громади дає результат. Я вважаю, що для багатьох громад важливою є саме перша позитивна практика. Потрібно всіляко підтримувати перші ініціативи людей, дуже важливо, щоб обов’язково був результат, щоб люди повірили у свої сили, потім необхідно постійно надавати методичну підтримку таким активістам, ознайомлювати з новими методиками. В цьому напрямку ми рахувалися разом із колегою по «Школі громадської участі – 1» Наталією Забродською (м. Львів), у нас була ідея створити «Школу лідерства», «Школу місцевого самоврядування». Сьогодні вже розроблено дистанційний курс для слухачів. Триває підготовка, докладемо всіх зусиль, щоб проект запрацював.
You must be logged in to post a comment Login