Великі успіхи Малої Виски (Кіровоградська область)*

Filed under Новини, Статті

Вручення дипломуЛеонід Жовтило, керівник громадської організації «Фонд розвитку ініціативи громади». Досвід роботи в громадському секторі – 10 років. Випускник «Школи громадської участі – 1».

Перші кроки своєї громадської роботи, перші успіхи я пов’язую із такою подією, як створення «Центру місцевої активності» на базі нашої районної бібліотеки. Перше, що я зробив після того, як взяв участь у «Школі громадської участі – 1» (ІСКМ) – прийшов до нашої бібліотеки і сказав – «Люди добрі, давайте працювати по-іншому! У нас є нові інструменти, які ми повинні хоча б спробувати використовувати!» Що раніше відбувалося в бібліотеці? Виставки, читання – все, що сьогодні, практично нікому не потрібне і не цікаве, і не дає ефективних результатів. Для таких висновків потрібна чесність, а для якісних змін – бажання. Я запропонував – давайте ми змінимо формат діяльності, команда бібліотеки погодилася. Перше, що ми зробили – разом написали проект в програму «Бібліоміст». Наш проект підтримали і районна бібліотека отримала 19 комп’ютерів, сучасні меблі. За районні кошти, скажу відверто, ми цього зробити в такий непростий час, не змогли б. Потім в цій же бібліотеці створили й «Вищу народну школу». Сьогодні і бібліотека, і школа самостійно працюють, пропонують, реалізують свої ідеї – від проектів до екскурсійних турів для своїх учасників.

Учасники тренінгуТакож був невеличкий проект «Перший крок до успіху». Ми зробили консультаційно-правовий пункт, встановили там, де люди могли   б   отримати   юридичні   безкоштовні   консультації.   Команда проекту долучила до його  реалізації партнерів,  ми навчилися  це робити, в результаті – мали безкоштовний Інтернет цілий рік.

Ось дивіться, – зробили один проект, другий проект, третій…десятий. Активність громади дає результат. Я вважаю, що для багатьох громад важливою є саме перша позитивна практика. Потрібно всіляко підтримувати перші ініціативи людей, дуже важливо, щоб обов’язково був результат, щоб люди повірили у свої сили, потім необхідно постійно надавати методичну підтримку таким активістам, ознайомлювати з новими методиками. В цьому напрямку ми рахувалися разом із колегою по «Школі громадської участі – 1» Наталією Забродською (м. Львів), у нас була ідея створити «Школу лідерства», «Школу місцевого самоврядування». Сьогодні вже розроблено дистанційний курс для слухачів. Триває підготовка, докладемо всіх зусиль, щоб проект запрацював.

*Школа громадської участі для розвитку громади

You must be logged in to post a comment Login