Ми мислимо картинками і коли ми бачимо погано оформлене зображення, ще й, мабуть, не якісне, взяте з інтернету, на якому водяний знак… не професійно. Варто тримати своє «візуальне обличчя» и не цуратися створення власних зображень. Але постає питання – де їх можна створювати та редагувати? У цьому матеріалі даємо відповіді – перелік безкоштовних і зрозумілих онлайн інструментів для створення візуального контенту. Сумніви, що у вас не вийде недоречні, оскільки пропоновані сервіси орієнтовані як на створення зображень власноруч, так і з допомогою безкоштовних шаблонів, які ви легко редагуєте.
Є дві чудові і безкоштовні онлайн платформи для роботи з візуалом – це графічні редактори Canva та Crello, що дозволяють легко створювати приголомшливі дизайни. Вони обидва вважаються найкращими рішеннями для тих, хто не має навичок графічного дизайну, але хоче створювати чудові дизайни. Насправді вони є найулюбленішим інструментом менеджерів соціальних медіа, блогерів та ютуберів для створення візуального контенту за лічені хвилини.
Кілька років тому у Canva не було жодного великого конкурента, але сьогодні серйозну конкуренцію складає редактор Crello, який, до речі, розроблений українськими програмістами та графічними дизайнерами.
Графічний редактор Canva найбільш відомий своєю простотою використання, і це завдяки зрозумілому користувацькому інтерфейсу, що дозволяє легко грати з різними функціоналами без труднощів. Не тільки це, але редагування перетягуванням робить його надзвичайно доступним навіть для початківців у проектуванні дизайну.
Ви можете легко перетягувати та редагувати формат зображення, шрифт, розмір, фонові ефекти, елементи, використовувати велику базу шаблонів різних форматів, створювати короткі анімовані відео тощо. Усі основні особливості Canva роблять онлайн-графічне проектування та обмін дуже простими. Ви можете завантажувати, ділитися та публікувати свої дизайни в Інтернеті безпосередньо електронною поштою, посиланням або інтеграцією в соціальні мережі.
Crello також є одним з найпростіших інструментів графічного проектування, і між ними немає великої різниці щодо простоти використання. Вони обидва мають зручний інтерфейс і виглядають схожими. Як і Canva, це також інструмент графічного проектування, який дозволяє легко перетягувати будь-який елемент.
З особистих спостережень – у Crello більш сучасні варіанти шаблонів для зображень та анімації, а в Canva набагато легше працювати.
Ми часто чуємо, що відредагувати зображення можна у Photoshop, але ліцензія на використання цієї програмі доволі дорога, більшість представників громадського сектору не можуть собі цього дозволити. Що робити – використовувати безкоштовні аналоги.
Чудовим аналогом, який не потрібно інсталювати на комп’ютер – є онлайн фоторедактор Pixlr. Це класичний, але передовий безкоштовний фоторедактор, який представлений у двох варіантах в залежності від функціоналу – Pixlr express та Pixlr editor. Обидва редактора відкривають практично будь-який формат зображення, наприклад PSD (Photoshop), PXD, Jpeg, PNG (прозорий), WebP, SVG і багато інших. Обидва продукти також оснащені штучним інтелектом з автоматичним видаленням фону та іншими інструментами, які допоможуть вам створювати професійні фото. Ідеально підходить для швидкого редагування фотографій, потрібен один клік, щоб додати художні ефекти до фотографій. Також Pixlr інтегрується з Dropbox.
Якщо потрібно розробити графічний макет, – ми звертаємося до програми Corel. Але знову ж таки ліцензія програми дуже дорога, ще й плюс потрібно вчитися роботі з функціоналом. Тому, відносно недавно, всім на порятунок прийшов онлайн інструмент – векторний редактор Figma.
Першочергово Figma це крос-платформний онлайн-сервіс для дизайнерів і веб-розробників, але і новачку буде цікаво і легко попрацювати з ним. Розробка макетів відбувається в онлайн-додатку. У Figma дві ключові особливості: доступ до макету прямо з вікна браузера і можливість спільної роботи над документами. Всі файли зберігаються в хмарі Figma. Не треба згадувати, де лежать ваші макети, завантажувати і після того, як внесли зміни, дуюблювати їх назад. Зміни в Figma зберігаються автоматично. Безкоштовний функціонал дуже широкий, але перед початком роботи на платформі радимо переглянути декілька відео як працювати з інструментом, надалі все буде зрозуміло.
Іноді бракує ідей для створення, наприклад, графічного макету для видання, проекту, заходу, розробки особистого стилю. Де шукати натхнення – наша порада в Pinterest. Це не редактор і не соціальна мережа, це платформа, що вміщує можливості для пошуку ідей, які надихають і спонукають до вироблення власного візуального бачення. У пошуку просто вводите цільовий запит, що наближений до того з чим вам потрібно працювати, переглядаєте варіанти, зберігаєте вподобані піни (закладки) у вашому обліковому записі піни на дошках (типу прикріплюєте зображення собі на дошку аби не забути).
Отже, варіантів роботи із зображеннями достатньо. Всі представлені інструменти апробовані нами, ми працюємо з ними вже багато років і радимо вам. Адже цікаво створювати власні дизайни безкоштовно та без порушення авторських прав. Бажаємо творчих пролетів, шалених ідей та нових можливостей. Якщо виникнуть питання щодо роботи з інструментами – звертайтеся, допоможемо і порадимо щодо чого.
Матеріал підготовлений в рамках проєкту “Інструменти розвитку місцевої активності в умовах кризи” , що реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation a project of the German Marshall Fund
Точка зору авторів, яка відображена в цьому виданні, може не співпадати з точкою зору ІСКМ. Відповідальність за інформацію, наведену у матеріалі, несуть автори.
You must be logged in to post a comment Login