Міжнародний Бізнес Форум «ODESSA.INFO.BIZ – 2016»

Filed under Новини

 ОдесаБіз8-9 грудня пройшов Міжнародний Форум “Odessa.Info.Biz – 2016”, унікальний за своїм форматом захід, який показав себе ефективним інструментом налагодження ділових контактів, пошуку інвестицій та грантової підтримки з боку міжнародних донорських організацій.

250 учасників з 15 регіонів України та 9 країн світу, 2 дні продуктивної роботи, відкритий діалог учасників, все це продемонструвало важливість і актуальність “Odessa.Info.Biz – 2016”.

Організаторами події виступили: Міжнародна Асоціація «Євростратегія» в партнерстві з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, Благодійним фондом «Карітас Одеса УГКЦ», Українським Кооперативним Альянсом та ТОВ «УкрКава».

«Наш Форум покликаний стати можливістю для підприємців, виробничих підприємств, науково-дослідних установ і громадських організацій з різних регіонів країни познайомитися з можливостями залучення фінансової підтримки та інвестицій для реалізації своїх проектів, спрямованих на вирішення проблем розвитку регіону в сільськогосподарській, соціальній та культурній сферах», – розповів один з організаторів, Голова Міжнародної Асоціації «Євростратегія», Леонід Ігнатьєв. «На сьогоднішній день інвестиції – це не тільки гроші. На сьогоднішній день інвестиції складаються мінімум з 5-ти компонентів. Якщо раніше інвестори давали гроші і заспокоювалися, сьогодні цього вже недостатньо. Інвестиції – це не тільки гроші плюс нова технологія, плюс інновація і управлінський рішення, плюс готова команда, яка здатна досягати результатів і конкретних змін» – підкреслив Голова правління Фундації імені князів-благодійників Острозьких, Руслан Краплич. «Нашої мотивацією є виведення громад з “соціальної депресії”, а саме відродити їх активну участь в економічному, соціальному, культурному та політичному житті» – доповнив Президент Українського Кооперативного Альянсу, Зіновій Свереда.

Перший день Форуму пройшов у форматі презентаційних виступів спікерів і експертів. Коротке вітання від організаторів плавно перейшло в презентацію представниками донорських організацій та міжнародних програм їх пріоритетних напрямків. Так, Олександр Алешко, експерт Української партнерської платформи проекту GIZ, програми «», розповів про пошук партнерів та інвестицій українськими, зокрема одеськими, бізнесменами в Німеччині: «Програма націлена на налагодження контактів та стимулювання кооперації між підприємствами України і Німеччині, а також придбання менеджерами управлінських компетенцій, що сприяють розвитку співпраці між підприємствами України та Німеччини».

Керівник НКП «Горизонт-2020» Таїсія Симочко, розповіла про пріоритети Програми, що надає гранти для впровадження технічних і наукових інновацій в реальний сектор економіки. Представник UNICEF-Україна Артур Айвазов, також зазначив, що Сектор соціального захисту в Україні сильно залежить від загальної політичної ситуації, але в соціальному секторі більше грошей держави ніж в бізнесі. Дзеніслава Чайковська, представник Міжнародного фонду «Карітас-Україна» зазначила: «Наше основне завдання – допомагати людям. В Одесі ми маємо безліч партнерів. “Карітас” дає можливість людям отримувати різну консультативну та юридичну допомогу, а також працює в форматі бізнес-інкубатора. Наші ініціативи мають на меті одне – познайомитися, подружитися і робити нашу спільну справу разом».

Директор консультаційного органу ТОВ «К’юс» Ксенія Гладченко, зазначила, що органічне виробництво стало актуальним трендом в Україні, причому з орієнтацією на експорт, на протязі 2016 року динаміка зросла в 13 разів. Дмитро Миколаїв, керівник канадського проекту UHBDP в Україні розповів про перспективи для учасників проекту, який зробить з простих селян, які продають тільки що зібрані з поля продукти в якості сировини, в повноцінних аграрних бізнесменів. Виконавчий директор компанії DATALAB в Україні, Крістіна Кузнєцова, познайомила з останніми IT-розробками в аграрному секторі, здатними надати традиційному сільському господарству індустріальний вектор. Наприклад, в рамках Форуму відбулася презентація програмного забезпечення нового покоління, яке допомагає фермерам прогнозувати і аналізувати всі виробничі процеси і контролювати якість продукції. На окрему увагу заслуговує виступ Голови правління Одеської обласної організації «Українське товариство сліпих», Юрія Качановського, який розповів про свій досвід в соціальному підприємництві і його важливості для людей з особливими потребами.

Другий день носив характер тематичних панельних дискусій на яких суб’єкти підприємницької діяльності обговорювали участь бізнес – структур у сільськогосподарській, соціальній та культурній сферах: виробництво органічної продукції і «зелене» виробництво, соціальне підприємництво та збереження культурної спадщини. Такий підхід дозволив максимально повно розкрити заявлені теми Форуму.

В рамках дискусії «Сільське господарство і виробництво органічної продукції» Людмила Войналович, аналітик Групи по фінансуванню і розвитку малого та середнього бізнесу ЄБРР, розповіла про грантову підтримку консалтингових проектів для малого і середнього бізнесу. Таїсія Симочко презентувала пріоритети програми «Горизонт 2020» за напрямом «Харчова безпека та сталий сільське господарство». Ксенія Гладченко розповіла про виклики і можливості для українського виробника в вирощуванні органічної продукції.

Руслан Білик, координатор молочного напряму швейцарсько-українського проекту «Organic Market Development» розповів про діяльність та досягнення в рамках проекту на території України, також провів дегустацію органічних продуктів для учасників дискусії. Олена Ракова, виконавчий директор організації «Органічна Україна» представила бізнес-моделі основних ніш органічного виробництва для малого і середнього фермерства: ягоди та сад. Руслан Мазур, представник ОД АБ «Укргазбанк» презентував проект «Зручні кредити для еко-проектів в Україні». Модератором дискусії виступила Світлана Бацюкова, експерт по роботі з донорами.

В рамках дискусії «Соціальне підприємництво і соціальна сфера» Дмитро Ніколаєв представив стратегію соціальної взаємодії проекту UHBDP, Ольга Дурбак керівник фонду «Міжнародна асоціація підтримки України» наголосила на важливості розвитку соціального підприємництва та благодійності в Україні. Олена Полховська експерт Української партнерської платформи презентувала проекти платформи які реалізуються в рамках проекту GIZ. Олег Рубель, керівник НКП Програми «Горизонт 2020» представив інструменти підтримки середніх і малих підприємств Програми.

Юлія Царевська презентувала проект про роботу з жінками які опинилися в складних життєвих обставинах. Мар’ян Захаревич, представник благодійного фонду «Карітас Харків» представив проект «Соціальний бізнес простір IDP Business Space». Руслана Стасюк, виконавчий директор Волинського ресурсного центру розповіла про інструменти регіонального розвитку. Євген Скляренко, представник фонду «Конвіктус Україна» розповів про можливості надання соціальних послуг на Україні. Модератором дискусії виступив Руслан Краплич, експерт з питань корпоративної та соціальної відповідальності, благодійності та розвитку громадянської активності.

В рамках дискусії «Культура та культурна спадщина» Паскаль Фурно, директор Французького інституту в Одесі, сфокусував увагу на головних французьких культурних подіях 2017 року в Україні. Надія Ткачук, керівник НКП Програми «Горизонт 2020» озвучила проблеми дослідження та збереження культурної спадщини в Програмі. Андрій Красножон, к.і.н., доцент кафедри ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, озвучив проблеми експлуатації, збереження і вивчення історико – архітектурних пам’яток Одеського регіону. Модератором дискусії виступив Валерій Сунцов, експерт міжнародного наукового комітету ІКОМОС з питань історичних міст і сіл.

На Форумі були порушені проблеми соціального підприємництва, впровадження та адаптації інноваційних підходів розвитку сільського господарства із застосуванням IT- технологій, вірного позиціонування культурного продукту в середовищі цільового споживача і його інтеграцію в культурну сферу.

З огляду на відгуки та рекомендації гостей і учасників, організаторами було прийнято рішення зробити Форум щорічним.

До зустрічі на Міжнародному Форумі ODESSA.INFO.BIZ – 2017!

Деталі на сайті заходу: www.oib.com.ua

Запити по телефону: +38 (048) 771-79-55; +38 (097) 808-87-78

e-mail: odessa.info.biz@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login