«Молодь має величезне бажання реалізовуватись, але не бачить перспектив, тому завдання нас, як тих людей, які безпосередньо працюють з цією цільовою аудиторією, об’єднати свої зусилля і поширити найуспішніші практики роботи по всій Волинській області, щоб показати молодим людям, у якому напрямку рухатись і яким чином реалізовувати свій потенціал,» – сказав директор Обласного молодіжного центру праці – Петро Лавринюк на презентації проекту Волинського Інституту Права «Створення сприятливого середовища для зайнятості молоді через розвиток інноваційних механізмів та вдосконалення співпраці», яка відбулася сьогодні.
Проект став переможцем конкурсу соціального замовлення Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської ОДА. Ігор Дмитришин, заступник начальника Управління, повідомив, що проблема безробіття молоді була визначена як одна із пріоритетних у нинішньому році, а проект, про який йде мова, передбачає ефективні механізми її вирішення та моделі співпраці для підвищення рівня зайнятості молоді, які обіцяють бути життєздатними й забезпечити позитивні результати.
Про які механізми йдеться розповіла керівник проекту – Ірина Гайдучик. «Ми впроваджуватимемо соціальну партнерську мережу, учасниками якої стануть ті організації, установи, й особи, які мають безпосереднє відношення до молодіжного ринку праці і можуть допомогти молоді знайти у ньому своє гідне місце. На сьогоднішній день вже встановлені домовленості з Волинським обласним центром зайнятості, Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, громадськими організаціями, які виступлять нашими партнерами. Мережа буде відкритою і до неї зможе долучитися кожен, хто готовий сприяти працевлаштуванню молоді.
Акцент робимо територіально – на районний рівень, функціонально – на громадські організації. Справа в тому, що у районах молодіжне безробіття проявляється найбільш гостро, а громадські організації, які могли б допомагати молоді у цьому питанні, розвинуті досить слабко. В той же час є потужні організації, що працюють в обласному центрі і мають у заданій проблематиці вагомі напрацювання, які можні і потрібно поширювати на райони. Тому завдання, яке ми ставимо перед собою, розпочинаючи даний проект – скоротити розрив між рівнем розвитку громадських організацій обласного та районного рівнів і розрив між рівнем працевлаштування у обласному центрі і в районах Волині».
Як зазначалось на прес-конференції, для ефективної діяльності на районному рівні партнерам соціальної мережі, що там працюють, важливо перейняти досвід, знайти наставника і знайти ресурс. А в Луцьку є організації, які можуть забезпечити ці позиції, більше того, вони готові передавати технології, які вже засвідчили свою ефективність і покрокові інструкції роботи. Так, за проектом, кожній районній організації, яка працює з молоддю і долучиться до Мережі, буде надано так званий «кейс» з усіма необхідним керуванням до дії, методичними і практичними матеріалами.
Таку ініціативу схвалили і підтримали у Обласному центрі зайнятості, який вже погодився на партнерську участь у проекті. Ось як відгукується про ідею Наталя Балакіна – начальник відділу організації профорієнтації Волинського обласного центру зайнятості.
«Не завжди у районах ми, як і інші організації, що працюють з молоддю, мають можливість охопити якнайширшу цільову аудиторію, тому партнерська співпраця якраз на часі. Багато хто з молодих людей, особливо в районах, вже не вірять, що можна якимось чином проявити себе на ринку праці і самореалізуватись, їх важливо надихати, схилити до думки, що якщо хтось зміг, то й я зможу,» – говорить вона.
Що ж до мотиваційного елементу, то він у проекті «Створення сприятливого середовища для зайнятості молоді через розвиток інноваційних механізмів та вдосконалення співпраці» теж присутній: для молоді будуть проводитись виставки-ярмарки із демонстрацією молодих людей, які досягнули значних успіхів у житті завдяки активній життєвій позиції, вірі у власні сили та наполегливій праці. Окремих представників активної молоді запрошуватимуть до «живого» спілкування з цільовою аудиторією. А щоб долучити якомога більше молодих людей навіть з найвіддаленіших куточків Волинської області, буде створено тематичні сторінки у соціальних мережах, де усі бажаючі зможуть вести відкритий діалог, ділитись міркуваннями, будувати спільні плани щодо подальшої діяльності.
You must be logged in to post a comment Login