Важливо відокремити для себе для кого ви працюєте, щоб потім, відштовхуючись від вашої цільової аудиторії, змогли розробити план дій та використання ІТ–інструментів. Для громадських активістів характерна робота з дітьми, молоддю, людьми похилого віку, людьми з обмеженими можливостями, працівниками освіти та культури, підприємцями, військовими та ін.. Кожен ІТ–інструмент так чи інакше підходить до певної цільової аудиторії.
Основними інструментами, завдяки яким можна впливати і розвивати громади, є:
– Соціальні мережі, наприклад, Facebook. Якщо ви активісти, то ваш профіль має відповідати вашій діяльності, адже тут видно хто ви є, що ви робите. На сторінці мають бути опубліковані адекватні фотографії, пости. Якщо у вас є сторінка організації, вона також повинна бути в порядку, давати об’єктивний опис вашої діяльності, краще, щоб був брендинг. Якщо ви створюєте групу – вона має бути орієнтована на спілкування.
– Платформи можливостей – «Велика ідея», «Краудфандинг», «Kickstarter», «Гурт», «Громадський простір», «Студвей», «Unistudy», «Erasmus+», «Година коду» та ін..
– Масові онлайн курси – Coursera, «Prometheus», «Lingva.Skills» та ін..
– Сайт – власний сайт дає можливість підтримувати організацію на певному рівні, щоб про вас знала громада.
– Безпека в мережі – є актуальною для всіх, особливо для молодих людей, зокрема, підлітків, які ще не здатні аналізувати те, що їх може спіткати в мережі. Також щодо безпеки в мережі варто працювати окремо з батьками та вчителями. Чому це важливо, тому що ми стикаємося з такою проблемою як торгування людьми, що дуже часто відбувається через Інтернет.
– Хмарні технології – Диск Google , Microsoft Office 365.
Дані інструменти допомагають у діяльності громадського активіста. Ви не можете себе клонувати, у вас не дуже багато часу, наприклад, під час якогось тренінгу. Тому ви даєте тільки джерело, тільки інформацію. Кожна людина, яка хоче вносити інформаційні технології в громади, прагне розвитку.
* – Матеріали національної конференції “Соціальна анімація для розвитку культури та громад-3″
Додатково:
Матеріали національної конференції “Соціальна анімація для розвитку культури та громад″
Матеріали національної конференції “Соціальна анімація для розвитку культури та громад-2″
You must be logged in to post a comment Login